СниЗтоп®

Природен додаток на исхрана

Дали сте загрижени за сезонската и чувствителноста од oколината (окуларни, кожни или респираторни непријатности?

СниЗтоп® е природен додаток на исхрана кој содржи овомукоиди, специфични протеини од 100% природен извор, добиени од белковини од јајца на потполошка, и цинк, хранлива материја која придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.
СниЗтоп® Ви помага да се соочите со сезонските влијанија благодарение на клинички тестираната природна формула.

СОСТАВ

полнило: сорбитол; микрокристална целулоза, концентрат од јајца на потполошка; арома: природна арома портокал; средство против згрутчување: магнезиум стеарат; цинк бисглицинат. Содржи сорбитол.

ПРЕПОРАЧАНО ДОЗИРАЊЕ

1 до 2 таблети наеднаш, при појава на симптоми. Да се повтори колку што е потребно до 5 пати на ден. Таблетите треба да се џвакаат полека за да се растворат во устата, по можност не за време на оброците.
СниЗтоп® е погоден за целото семејство, за возрасни и деца на возраст од 6 години.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА

  • Не го пречекорувајте препорачаното дневно дозирање.
  • Да не се употребува во случај на преосетливост на некоја од состојките.
  • Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.
  • Производот чувајте го на места недостапни за деца.
  • Да се чува на суво, на собна температура до 25°C во оригиналното пакување.
  • При предозирање можна е појава на лаксативни ефекти.
  • Можно е природно варирање на бојата со текот на време, што не е поврзано со квалитетот на производот.

    (Содржи јајца од потполошка.)

ПАКУВАЊЕ

СниЗтоп® содржи 30 таблети/PVC/PVDC/Al блистер, во картонска кутија со упатство.